Amuuri leopardi – maailma enimohustatud kaslast – elab looduses kõigest 70-80 isendit. Juuni algusest saadik on Tallinna loomaaia külastajate ees taas 15-aastane amuuri leoapard Darla. Loomaaiasõpradele palju rõõmu valmistanud ning maailmale 12 leopardikutsikat kinkinud loom patseerib amuuri tiigri endises ja nüüdseks leopardile kohasemaks muudetud aedikus.Foto: Inari Leiman, Tallinna loomaaed
Muusikapai on radaseitsme iganädalane ports muusikasoovitusi, kus toome välja viimasel ajal kõrvu jäänud põnevaima kraami. Seejuures võib pai olla ka vastukarva – värskete lemmikute hulgas võib olla ka midagi uskumatult halba või muljetavaldavalt masendavat.
Algebra Suicide – "Still Life"
Marko: Rerelease’ide ja vana unustatud muusika väljaadmis’ palavik tundub olevat kõrgpunktis. Ütleks, et plaatide hulk on kasvanud iga aasta eksponentsiaalselt, kas on ees oodata kriisi? Ja miks meie valitsus selle valitseva ohuga ei tegele? Igatahes järjekordne Dark Entries väljaanne jäi silma nimepoolest, kõik mis sisaldab algebrat võib tarbida pimesi, võite selles mind usaldada. Ma ei hakka seda bändi lugu siia ümber tõlkima, soundcloudi lehel on kõik kirjas, ainult ühe kurva asja tooks ära. Duo üks liige Lydia Tomkiw suri juba 2007. aastal, niiet reunionit ei ole oodata.
Nonpoint – "Fix this"
MC STan B: No nii, kodanikud vanuses 30-35, kuidas on? Kas kinnisvarahinnad ähvardavad hinge kinni lüüa? Kas pangalaen poob? Kas vahel tulevad meelde head ajad, kui sai Eastpaki koolikott seljas numetali järgi moshitud? Kas tollane elu tundus muretum? Vot, siit hea nostalgialaks. Nonpoint on küll tegutsenud 2000ndate algusest peale, aga seda lugu kuulates, paistab, et ka sinna jäänud. Head nostalgitsemist!
Saint Andrewsi Ülikooli akadeemiline koor – "Star Wars Theme, Twinkle Twinkle Little Star"
Rene: Saint Andrewsi Ülikooli uurijad õpetasid hallhülged inimeste poolt inimestele kirjutatud meloodiaid hülge kombel järgi ümisema, misläbi uuriti selle hülgeliigi tublidust õppimise alal. Hallhüljes on mereimetaja, kes elab ka Eestis, vabas looduses kuuleb neid tuntud meloodiad esitamas harva.
Burial – “Claustro”
Ivo: Üle mitme aasta Burialilt värsked kaks träkki – “Claustro” ja “State Forest”. Neist esimene on tempokas garage sammus, mida järjest taasavastama on hakatud.
Laupäeval, 29. juunil toimub Kohtla-Nõmmel Eesti Kaevandusmuuseumi alal kolmandat korda muusikafestival Mägede Hääl. Festivalil esineb ligi 40 artisti, teiste seas äsja debüütalbumi „World of Ham“ üllitanud nohikuräpi kamp Doktor Normal, unenäolis-hüpnootilise elektroonika duo Vera Vice ja uus superbande Seltskond Pargis, kel on peatselt ilmumas öise loomuga album, mille läbivaks jooneks on linnaelu suvel ja mille laulud leiavad aset erinevatel kellaaegadel.
Doktor Normal
21.00 pealava (tsirkusetelk)
Henry Cowell – “The Voice of Lir” Türgi pianisti Elif Önali esituses
Doktor Normal (Martin Laksberg): Posttonaalne klaveripala aastast 1920. Tehniliselt on rõhk klastritel – palas kõlavad vahvad kromaatilised, diatoonilised ja pentatoonilised klastrid. Cowell kirjutas selle oma kihlatule Edna L. Smithile. Tore vaadata, kuidas Önal kenasti terve käsivarrega klastreid mängib.
Fat White Family – “Feet”
MC Roki (Marten Kuningas): Väga hea bänd oma uue plaadiga “Serfs Up!". Poisid on asjast õigesti aru saanud. See konkreetne lugu kõnetab mind eriti, kuna kõneleb jalgadest.
Nicole Bus – “You” Remix feat. Rick Ross
Drug Spider (Joonas Sarapuu): Sõitsin sõbra sünnipäeva puhul Tallinna lahel kaatriga ja tundus, et kui keegi veel kunagi kaatriga sõidab, siis see lugu võiks soundtrackiks küll olla. Ilmselt töötab purjetamisega ka. Pole tšekkind.
Viagra Boys – “Sports”
Jeef 6-Killah (Rasmus Lill): Sõber näitas videot. Mulle meeldis.
Vera Vice
22.30 Kaevuripuhvet
Chancha Via Circuito – “Los Pastores (Rafael Aragon Remix)”
Helen Västrik: Argentiinast pärit Chancha Via Circuito on mulle alati oma jungliliste rütmide ja salapära poolest meeldinud. Antud lugu kerib turvalise keeristormina tasanditele, mis ei ole etteaimatavad ning mis tekitavad minus kohaspetsiifilisi visuaale. Algab luurekaga lopsakas, ent pisut ohtlikus vihmametsas ning areneb turvalisemale ja kergejalgselt kepsutavale Muhumaa liivarannale. Toimub rituaalne tants ning tagaajamine, mis päädib vaibuva ühte põimumisega. Mu meelest ideaalne pööriöö-päeva lugu!
M. Geddes Gengras – “The Pump at the Way Station”
Ave Vellesalu: Kujutle, et seisad keset piiritut tühermaad näoga vastu tuult, mis on nii tugev, et trummikiled lainetavad ja silmad end kaitserefleksist kramplikult suletuna hoiavad. Nüüd kujutle, et lisaks tuulele lendavad täiel kiirusel vastu sinu nägu, kaela ja katmata käsi sajad vihmapiisad. Tühermaad ei kata muu kui poristunud muld. Aina rohkem on kuulda vagudesse tekkinud lompides oleva vee võnkumist ja uute piiskade vette kukkumist. Sa ei ole kunagi kogenud üksindust, määramatut tühja ruumi, jahedust ja teadmatust nii nagu praegu. Ja mitte kunagi ei ole sa tundnud end nii vabastatuna kui praegu. Minu jaoks üks selle aasta magusamaid leide, mis pärast tarkushamba eemaldamist veresuhkru taseme tagasi normi lükkas.
Seltskond Pargis
17.00 pealava (tsirkusetelk)
Freddie Gibbs & Madlib – “Crime Pays”
Karl-Silvar Alemaa (bass+mastermind): Lemmik produ, lemmik räppar, väga inspireeriv video.
Crumb – “Cracking”
Joonas Ärmpalu (kitarr): Crumbi reedel ilmunud esimese täispika albumi esimene lugu. Hea lühike, hea tunnis krõbistada.
Louis Cole – “Money (short song)”
Hyrr Innokent Vainola (laul, parem käsi): Üks kahest artistist, keda viimase aasta jooksul enim kuulatud, teiseks on Joonase lisatud Crumb. Mõlemal juhul on harmoonia nii rammus, et võib leivale määrida ja pea hakkab gruuvi järgi kaasa nõksuma ka kõige väljapeetumatel ärilõunatel.
Anthony Naples – “Tango”
Taavi-Peeter Liiv (klahvid): Tänavuse aasta lemmik kuulamisalbum ja -lugu. Kõige paremini mõjub rahulikul õhtul kodus.
Nate Smith – "Get Down, Get Down"
Rihard Niinberg (trummid): Sellel härral on taskud kõlisevat pungil.
Jungle – “Casio”
Kristjan Tenso (perkussioon): Catchy, funky, mõnus, magus.
Vaata Mägede Hääle kõiki esinejaid ja ajakava ürituse teemast või festivali kodulehelt.