"Ameerika imeb, aga mitte nii palju kui Eesti"

Kirjutas ivo
31-07-2007

Nii hõikas Bloodhound Gang lavalt ja rahvas karjus järgi. Teisele osale küll tähelepanuväärselt vaiksemalt, kuid ometigi valjemalt kui kohal olnud eestlastele meeldinuks. Toimus Fontaine festival Liepajas, Lätis.

Louie Fontaine alustas oma muusikukarjääri 90ndatel ja tuuritas kuni aastani 1997 bändiga The Fischer Fontaine Band ja jõudis selle ajaga ka paar albumit välja anda – „Mr Silver” ja „Murder Before Justice”. Pärast seda otsustas ta rock’n’roll’i nimel (ja heade trummarite puudusel) ehitada maailma suurima mehhaanilise trummimasina. Koos oma terve tonn kaaluva 24-käelise trummariga tuuritas ta Euroopas nime all Louie Fontaine & Faboulous Beat Machine aastani 2000, kuni kolis ära Ameerikasse, andis sealgi välja plaadi ning sealtkaudu ka Venemaal. Kõik oli tore kuni George Bush otsustas sõdima hakata ja Louie maja piirasid 20 FBI agenti, arvates, et ta ühetonnine Beat Machine on pomm. Pärast seda kolis mees suurest pettumusest Lätti ära ja mängis bluusi ja bändis nimega Louie Fontaine & the Living Dead. Jõudmata 35. aastaga päris järeldusele, kes ta täpselt on, otsustas ta end jagada kaheks ja teha uue bändi Louie & Fontaine. Samas ka sukelduda bisnessi (Fontaine Enterprises) ja korraldada korraga omanimeline festival, et seal mugavalt üks peaesinejatest olla. Festival sel aastal teist korda, 20–21 juuli.

Teiseks, õigemini esimeseks ja esimesel päeval, oli ametlikuks peaesinejaks juba varem mainitud Bloodhound Gang, kes hiilgas oma eriti silmatorkavalt (kõrvatorkavalt?) halva heliga ja äärmiselt põhjalikult tehtud kodutööga. Läti ajalugu ja hetkeolukord oli poistel selge ja poliitiliselt ebakorrektset rämedat sõimu said kõikvõimalikud osapooled. Läbi väikese iroonia said oma osa ka lätlased ise ning samuti saime teada, et mr Fontaine’i peenis on väga väike. Esitlus oli täismängule ja ei jäänud tulemata ka legendaarsed lavalised sooritused nagu Jimmy Popi esitluses Depeche Mode’i palad ning bassimehe kangelasteod lehtriga terve natsijoogi Jägermeister korraga ärajoomise, oksendamise ja Popile pähekusemise näol. Lootuses õhtul keppi saada muidugi ülistati Läti naiste ilu ja kitarrist oli isegi Läti hokikoondise särgi selga ajanud. 2. september on võimalus Bloodhound Gang Eestis üle vaadata, seega ei hakka kõike ette ära rääkima. Minge kontrollige ise. Kuna mina polnud neid varem laval näinud, siis selline doos poliitilist ebakorrektsust oli äärmiselt üllatav ning see oli huvitav kogemus.

Veel artikleid