Pärast järjekordset uudisteprogrammi tahaks uskuda midagi muud kui reaalsust. Sellel kõigel peab ju olema mingi kõrgem, suurem mõte? Killustunud mõistus otsib vastust pendlilt ja homöopaatiast, olümposetäielt jumalatelt ja jumalustelt, Lilleorust, Nuustakult, Mekast, Santiago de Compostelast ja hiiepuuõõnest. Targemaks ikkagi endiselt ei saa, või vähemalt pole me ühtsele tõele lähemal kui varem.
Sel aastal Tallinn Music Weeki Rada7.ee esitluskontserdil, klubis Sinilind, 27. märtsil üles astuv Soome bänd Mansion kinnitab meile, et kõik ei ole veel kadunud. Loomulikult on meil lootust vaid siis, kui me kahetseme ja avame oma südame andeksandmisele ja lunastusele. Ülejäänutele pada juba podiseb.
Mansion tundub muusikaliselt kõndivat mitmeid viimastel aastatel üsna hästi sisse tallatud radu nagu occult rock ja teised revivalist-liikumised. Ometi on teil ka täitsa oma kõla. Mis mõte oli alustada veel üht sellist stiili bändi? Kuidas suhestute üldse selliste skenede bändidega?
Mansion keskendub kultusliku usuliidri Alma Kartano õpetuse levitamisele. Selles mõttes on Mansion ainulaadne. See on cult rock, mitte mingil juhul midagi okultistlikku.
Kas Mansioni ja metali vahel on seos? Kui jah, siis mis? Kas näete pigem enda sarnasust millegi muuga?
Mansionit liigitatakse metali alla muusika kõla ja selle kõla loodava õhustiku tõttu. Jumalal ja metalil on vähemalt üks ühine asi. Nad mõlemad annavad jõudu oma järgijatele.
Kas te selgitaksite oma nime päritolu?
Bändinimi Mansion viitab kohalikult apokalüptilisele kristlikule kultusele, kartanoismile, mille hiilgeaeg oli 1920-1950ndatel aastatel. Kartano tähendab soome keeles “mõis” ja see oli kultuse liidri Alma Kartano perekonnanimi. Mansioni koguduses on vähesed valitud liikmed, kes istuvad viimsel kohtupäeval jumala kõrval.
Milline on teie suhe religiooniga? Viimase aja retrorokis on bändid olnud varemgi inspireeritud veidratest usulistest praktikatest, näiteks Sabbath Assembly ja Process Church of Final Judgment.
Nimi Mansion sümboliseerib barjääri paganate ja nende vahel, kes elavad igavesti. Need, kes on mõisas sees, võidutsevad ja need kes väljas, mitte. Me kasvasime üles religiooniga koos. Meile on see normaalne.
Metal ja igasugused tumeda roki bändid on olemuselt enamasti eskapistlikud ja tegelevad ajatu, ajaloolise või eksistentsiaalse temaatikaga. Mis on teie suhtumine sellesse? Kui palju peaksid rokibändid võtma seisukohta kaasaja sündmustes, eriti arvestades seda, et igapäevane elu muutub päeva-päevalt järjest kaootilisemaks ja intensiivsemaks?
Iga bänd teeb oma otsuse, millist isandat järgida. Tundub, et enamus neist on pühendunud meie spirituaalsele vaenlasele. Seega ei tule maailma praegune käekäik meile üllatusena. Need on viimased päevad.
Soomlased on alati olnud amerikanismides väga osavad – rock ‘n roll, rockabilly, sleaze rock, southern rock jne. Kas Mansioni muusika on teie jaoks midagi spetsiifiliselt soomelikku? Kas teie rahvus mängib Mansioni maailmas mingit rolli?
Mansioni südames on Soome, aga me kirjutame inglise keeles, et meie sõnum jõuaks kadunud hingedeni kõikjal. Mansioni aluseks on Soome uskumused. Öeldakse, et Soome on peale Ameerikat kõige ameerikalikum maa maailmas.
Mida te soovite oma muusikaga saavutada? Nii lühemas kui pikemas perspektiivis. On teie tegevusel mingi suurem ja kaugem tagamõte?
Kui me suudame kasvõi ühe hinge päästa igavesest tulejärvest, on meie tööl mõte.
Kas teil on mingi eesmärk ka Tallinnas, TMW’l?
Mansioni kogudus otsib alati uusi liikmeid.
Mansionit saab näha TMW Rada7.ee esitluskontserdil 27. märtsil, klubis Sinilind, kell 23.00.
Info bändi kohta:
Bandcamp: http://weshalllive.bandcamp.com/
Facebook:www.facebook.com/mansionalma?fref=ts