Legendaarne pidudesari Jungle Fever tõuseb fööniksina tuhast sel reedel, 3. detsembril Von Krahli baaris, et pakkuda andunud austajatele üks korralik elamus. Kostitamaks jungliste parimate paladega saabub selleks puhuks spetsiaalselt üle lahe kohale DJ Pinball, kvaliteetkraami saputavad plaadikotist välja peo resident Raul Saaremets ja d’n’b rinde üks säravaimaid noorema põlvkonna tegijaid Prospecta ning korralikult kaasakiskuvat vanakooli kulda puistab publikusse Paul Oja. Lisaks peoöö dessert: Jungle Feveri resident MC Busta ühendas jõud DJ S.I.N.iga ning just sel ööl toimub nende uhiuue loo live-ettekanne esmakordselt Eestis, maailmas ja universumis. Kuttidega laval ka lauljanna Eva.
Elava muusika eest hoolitseb Jungle Feveril uus põnev bänd SYSTEAM, mis ammutab inspiratsiooni live-kontsertidest ja mille muusika on mõnus fusioon trummist ja bassist, breakbeatist, dubstepist ja millestki ettearvamatust. Systeamis valitseb trumme Olavi Sander, kes tuntud Winny Puhhi trummarina, bassikitarril möllab Raido Traumann ning klahvide ja sämplitega tegeleb Indrek Saarmets aka Sys, kes vastab ülikiirelt ka paarile lühikesele küsimusele. Kõigepealt vaatamiseks aga SYSTEAM esinemas.
Tegemist on sinu muusikaga, eks? Räägi oma muusikuteest palun kiirelt!
See hakkas Tallinna Muusikakeskoolis kus alustasime 12 aastasena esimest heavybändi nimega Iron Man… sellest arenes mõne aastaga Death Gods’i nimeline ansambel, millest on isegi väike mälestus alles: YouTube.
Sealt edasi mõned teised metalbändid ja umbe 2003 jõudsin lõpuks elektroonilise muusikani, mida olen siiani viljelenud. Stiilid on erinevad, millest konkreetselt võib välja tuua d’n’b ja breaks’i. Ülejäänud looming on laialivalguv ja mitte nii lihtsalt kategoriseeritav. Kuula http://www.myspace.com/djsys
Miks tundus elektroonika põnevam kui pilli mängida ning miks tundus taas ikkagi realiseerida looming live’na?
Elektroonika oli minu jaoks täiesti uus maailm ja kuna see on üksinda avastatav, siis nii see ka läks.
Samas üksinda oma muusikat kuskil esitada (mida sai aegajalt dj’na tehtud), ei pakkunud nii palju pinget, kui koos bändiga… Paljud lood ongi tehtud sellise mõttega, et neid kunagi elus pillidega esitada.
Systeami võib muusikaliselt paigutada siis umbes… kuhu?
Olen sellele viimasel ajal päris palju mõelnud ja kuulanud, mida räägitakse. Hetkel tundub, et see paigutub klubimuusika ja rockmuusika piirile.
Mida siis oodata võib? Kas see live on pigem kui bändile kaasaelamine või siiski tantsupidu?
Ilmselt nii üht kui teist. Tantsupeost erineb see tänu vahepausidele lugude vahel… ehk siis sujuvaid üleminekuid esialgu veel väga ei ole. Ja päris tavaline rock kontsert see ka pole, kuna enamuses puudub vokaal. Igal juhul anname endast parima ja loodame, et kõigil on käed püsti!
Ürituse teema:
http://www.rada7.ee/?s=f&k=1&id=49321