Technimaticu nime taha on koondunud kaks Briti trummi ja bassi artisti, Technicolour ja Komatic ning nad vastasid Tjuun In saatejuhtide ja peo residentide Qba, To-Sha ja L.Eazy küsimustele enda muusikalise tegevuse ja üldse elu kohta. Technimaticut (ehk ühte duost) saab näha ja kuulda 1. märtsil Tjuun Ini peol Sinilinnus, kus lisaks neile esinevad veel Bone, Stare, Freq, Mörö, Mark Slavin, Ranon, Teng ning muidugi Tjuun In residendid Qba ja To-Sha.
Mis tõi teid elektroonilise muusika juurde?
Komatic (K): Me sattusime elektroonilise muusika juurde erinevaid teid pidi. Mulle näiteks oli selleks Jungle Mania CD 90ndatel, mille oli keegi kooli kaasa võtnud.
Technicolour (T): Mina hakkasin jungle ja hardcore muusikat erinnevatest Lutoni piraatraadiojaamadest kuulama ja käisin kohalikus Soul Sense nimelises plaadipoes.
Kuidas te kohtusite ja teist sai Technimatic?
K: Me kohtusime Drum and Bass arena (breakbeat.co.uk, kõige suurem ja vanem trummi ja bassi kodulehekülg, Toim.) foorumis, me andsime üksteisele nõu nagu ka küsisime üksteiselt oma produkstiooni kohta. Mõne vestluse möödudes hakkasime AIMis suhtlema, mis omakorda viis selleni, et tegime koos loo „Innervision“, mis ilmus Technique Recordingsi alt. See oli algus. Technicolour ja Komatic nime muutsime Technimaticuks kui olime Shogun plaadifirma vedajatega kokku saanud ja otsustasime, et on aeg nö ametlikult ühineda ja astuda samm edasi.
Pole kahtlustki, et teil on stuudios hea klapp, aga kui te peaksite oma loo lahti harutama, siis kes teeb mida? Kes nö keedab teed ja kes toob küpsised? Kas mõnikord läheb suuremaks vaidluseks?
T: Varem oli nii, et mina valisin sämplid ja muusikaelemendid ja Komatik tegeles trummide ja bassi saundiga. Aga nüüd, kui me oleme omavahel juba üksjagu aega koos tegutsenud ja saame aru, kuidas keegi töötab, on need rollid muutunud. Ei ole nii, et üks toob küpsised, teine tee, vaid kõik on justkui suur podisev pott ühiste ideedega.
Pärast bassi ja trumme, mis on KOLMAS kõige tähtsam komponent teie muusikas?
T: Vaib, meeleolu. Muusika peab tingimata meis mingi emotsiooni või tunde sütitama. See on midagi, mida ei saa puudutada või tegelikult teha, aga me teame, kui oleme selle miski leidnud.
Ainulaadsus, oma saundi käekiri on tuntud artistide üks võtmeelemente. Kuidas teie leidsite endale selle ainulaadse saundi, mis teeb sellest Tecnimaticu oma?
K: Hea küsimus! Me ei ole kunagi teadlikult üritanud oma saundi leida, see on iseenesest ajaga välja arenenud. Oleme uusi helisid katsetanud, neid mis meile on meeldinud. Meie saund on iseenesest kogu aeg muutuv, kuna õpime uusi tehnikaid, avastame uusi helisid või katsetame uusi asju. Asjaolu, et inimesed on hakanud rääkima meie saundist on fantastiline ja me tunneme, et nüüd on meil trumm ja bass muusikas oma identideet.
Trummi ja bassi skenes läbi lüüa on kõva katsumus. Mis olid need peod, inimesed ja lood, mis avasid teile ukse?
K: Isegi naeruväärselt palju inimesi on aidanud meid edasi, peaaegu liiga palju, et neid eraldi välja tuua… Kõige tähtsamad inimesed on meie fännid ja muusika toetajad, ilma nendeta meid ei oleks, nii et kogu tunnustus läheb tegelikult neile. Ilmselgelt on väga palju meid aidanud ja toetanud Steve BCee Spearheadi plaadifirmast, siis kõik tegelased Bassdrive raadiost, Simon Bassline Smith, Tony Colman ja loomulikult meile kõige suurema ukse avanud Friction ja Ktee Shogun Audiost.
Missugusena te näete oma muusikat mõne aja pärast?
T: Meie muusika võib areneda igas suunas. Niikaua kuni teeme muusikat, millesse kirglikult suhtume ning kuni inimesed seda muusikat armastavad on kõik hästi ja see on ka tegelikult ainus asi, mida võib tahta.
Kui te peaksite valima kaks lugu, ühe puhtalt produktsiooni kvaliteedi pärast ja teise muljetavaldava ülesehituse poolest, siis missugused need oleksid?
K: Produktsiooni poolest oleks valik Break ft. Calyx and Teebee lugu „Don’t Look Down“ (Breaksi albumilt Resistance). Üleseshituselt ja üldise vaibi poolest valiksin Lvy Lab`i viimase singli – see on tõesti taevalik teekond algusest lõpuni.
Mis on teie kõige tähtsam ja kallim „mänguasi“ stuudios?
K: See on Reason 3. Ta on küll vana ja ta ajab meid vahel hulluks, aga meie vahel on mingi imelik afäär. Muide, kõik meie lood on tehtud Reasoniga.
Lisaks sellele, et teete muusikat ja mängite plaate, juhid sa, Komatic ka Bassdrive´is populaarset saade „The Komatic Show“, kuhu kindlasti saadetakse tohutul hulgal uusi lugusid. Missugustel artistidel peaksime tuleviku jaoks silma peal hoidma?
K: Keda tasub jälgida on kindlasti Schematic, Facing Jinx ja Bone (Eesti artist,valiti Newcomer Eesti artistiks R2 DNB2012 hääletusel http://www.soundcloud.com/bonemarek – Toim.).
Missugust nõu annaksite noortele muusikategijatele?
T: Jätka, mida teed, püüdle paremuse poole ja hoia end kirglikena muusika suhtes. Ei tasu pidevalt inimesi tüüdata, et nad annaksid muusikale tagasisidet või kriitikat. Kui inimestele Sinu muusika meeldib või liigud õiges suunas, saad sellest niikuinii teada. Kui see on teekond, mida tõesti läbida soovid, siis jõuad ka kohale.
Mõned lood ei lahku plaadikotist kunagi ja ootavad vaid õiget hetke, et plaadimängijast kostuda. Mis on need teie jaoks?
K: Ma arvan, et minu jaoks on see Sonicu „Jigsaw“.
T: „Mr Maverick“ Calibre´ilt.
Kuidas te oma vaba aega veedate?
K: Perekonna, sõprade ja hea punase veiniga:)
Mida te teate Eestist, meie pidudest, trummi ja bassi artistidest?
T: Me oleme Eesti kohta ainult häid asju kuulnud. Tundub, et Eestist on saanud mõnes mõttes trummi ja bassi meka ning me ootame väga, et saaksime teile külla tulla ja muusikat mängida. Mõned aastad tagasi käisin ühel nädalavahetusel Tallinnas, täiesti niisama, ilma mingi konkreetse eesmärgita ja nägin reklaami, et Chase & Status ja Hype mängivad ühel festivalil, viie minuti kaugusel. Loomulikult läksin ma kohale, kohtasin rahva seast Stamina MC-d, kes ka just parasjagu juhtus seal olema jne! Väike maailm…
Kas teil on midagi veel öelda reedel Sinilindu külastavatele inimestele?
T: Aitäh, et olete valinud veeta reede õhtu meie seltsis – kuulates seda muusikat, mida teile mängime. Me oleme väga tänulikud igale ühele, kes meie muusikat toetavad, mis omakorda lubab meid sellel muusikamaastikul edasi reisida.
Viited:
https://soundcloud.com/technimatic
http://www.facebook.com/Technimatic
http://www.bassdrive.com/
Technimatic: „Turner Road“ http://youtu.be/Fx869vtbUs8
Technicolour & Komatic „Launch Sequence“ http://youtu.be/vZguWGvI4nI
Technimatic „The Golden Section“ http://youtu.be/f0ZTawu-pyM
Üritus kalendris: http://www.rada7.ee/yritus/68135